+44

info

13. června 2008 v 18:02 | Emík
V roce 2005 se Mark Hoppus a Travis Barker (oba z Blink-182) spojili s bývalou zpěvačkou dívčí punkové skupiny Get The Girl a založili hudební projekt Plus 44. Název skupiny pochází z mezinárodního volacího kódu Velké Británie, kde Hoppus s Barkerem o projektu začali uvažovat.
13. prosince 2005 vydali na internetu první písničku No It Isn't. Datum vydání (narozeniny Toma DeLonge) a text písničky vyvolává dohady, že účelem této písničky je osobní vzkaz Hoppuse Delongovi o okolnostech rozkolu jejich dlouholetého přátelství a s ním spojený rozpad Blink-182.
Podle Hoppuse je Plus 44 hodně elektronický projekt: "V Plus 44 je hodně kláves, hodně elektroniky. Všechno od kláves, přes samply až k Travisovým biccím, i elektronickým bicím. Ale pořád to má velký kytarový základy a je to hodně rockový."
V dubnu 2006 bylo oficiálně oznámeno, že do kapely byl přijat Shane Gallagher, který dříve působil jako kytarista v kapele The Nervous Return. V létě byly potvrzeny dlouhoděbjší speulace, že Carol již dále v kapele nepůsobí. Naopak byl do skupiny přibrán nový kytarista Craig Fairbaugh, který dříve působil v kapelách Lars Frederiksen and the Bastards, Transplants a The Forgotten.
Debutové album, které produkuje Jerry Finn, s názvem "When Your Heart Stops Beating" by mělo vyjít 14. listopadu 2006.

Mark Hoppus - basovka, zpěv
Travis Barker - bicí, klávesy
Craig Fairbaugh - kytara
Shane Gallagher - kytara
 
 

Reklama